Firma Korman dostarcza różne rozwiązania wykonania pokryć dachowych. Wśród dostępnych technologii są dachy z płyt warstwowych wypełnionych izolacją termiczną, dachy płaskie wykonane z membrany PCV oraz pokrycia bitumiczne czy też bardzo popularne dachy na rąbek stojący i klasyczny.

Dachy na rąbek są jednym z ciekawszych sposobów na aranżację budynku. Bez wątpienia jest to technika, która należy do najstarszych, ale w nowoczesnym wydaniu świetnie sprawdza się w przypadku nowoczesnej architektury. Dachy na rąbek są cenione za doskonałą szczelność pokrycia, dzięki starannemu łączeniu specjalnie wyprofilowanych paneli z blachy płaskiej i ich odpowiednim zamykaniu, aż do połączenia elementów. Wspomnianą metodę pokrycia można stosować na różnego rodzaju dachach, w tym płaskich i łukowych.

Klienci chętnie wybierają dachy na rąbek stojący, ponieważ jest to rozwiązanie ekonomiczne i bardzo trwałe. W dodatku takie pokrycie dachowe jest bardzo lekkie, a więc ułożenie go nie wymaga tyle wysiłku. Ze względów konstrukcyjnych niewielki ciężar dachu jest zawsze pożądany, bo pozwala to na postawienie lżejszej, a tym samym tańszej konstrukcji budynku. Lekkość dachów z blachy na rąbek pozwala osiągnąć znaczne oszczędności dla inwestorów. Istotny jest przy tym fakt, że dach choć lekki, dzięki swojej konstrukcji jest odporny na opady atmosferyczne, działanie wiatru i jego silne porywy.

Panel dachowy na rąbek

Nie bez znaczenia jest też fakt, że blachy wykorzystywane do pokryć dachowych tego typu są dostępne w niezwykle szerokiej palecie barw. To z kolei podnosi walory estetyczne budynku i pozwala zrealizować nawet najbardziej śmiałe koncepcje. Inwestorzy zwykle decydują się na wybór podstawowych paneli, które prezentują się elegancko i estetycznie. Warto zwrócić również uwagę, że blachy mogą być układane zarówno pionowo, jak i poziomo, jednakże decyzja o tym musi być podjęcia odpowiednio wcześnie, żeby można było zamówić swoje idealnie dopasowane panele na określony termin. Blachy wykorzystywane do pokryć dachowych są odporne na korozje i liczne uszkodzenia wynikające zarówno z różnych sytuacji podczas prac montażowych, jak i z niekorzystnego działania czynników atmosferycznych. Dobrze dobrany panel dachowy na rąbek jest więc wytrzymały mimo swojej wyjątkowo niskiej wagi, a oprócz tego niezwykle estetyczny. Co więcej, można śmiało powiedzieć, że proponowane przez firmę Korman rozwiązanie, czyli dachy na rąbek stojący, właściwie nie ma wad, w przeciwieństwie do wielu inaczej projektowanych dachów.

Na czym jednak polega istota dachu tego rodzaju i czym charakteryzuje się standardowy panel dachowy na rąbek? Otóż jest to arkusz blachy, który w dzisiejszych czasach robi się na wymiar, zaginając go maszynowo w tak zwany rąbek. Panele łączy się ze sobą w bardzo prosty i stosunkowo szybki sposób.

Dlaczego boki nazywane są rąbkami? Ponieważ dawniej dekarze układający arkusze blachy na zakładkę zaginali miejsca ich nakładania się w taki sposób że powstawał charakterystyczny rąbek. Kiedyś robiło się to na bieżąco, podczas układania arkuszy, a dziś panele te wykonuje się maszynowo na wymiar.

Gdzie można wykonać dachy na rąbek?

Dachy na rąbek stojący świetnie sprawdzają się na wszelkiego rodzaju budynkach, zarówno mieszkalnych, jak i na obiektach użyteczności publicznej. To też dobre rozwiązanie dla obiektów przemysłowych, gospodarczych, handlowych i innych. Ze względu na swoją wytrzymałość mogą więc być stosowane na wszystkich rodzajach budynków. Różna wielkość paneli i oferowana kolorystyka pozwalają na dopasowanie konkretnego produktu do charakteru budynku. Panele z blachy tego rodzaju wyglądają nowocześnie, a wykończone dzięki nim dachy są bezpieczne, estetyczne i trwałe. Jeśli więc masz w tym zakresie jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z nami.

Zachęcamy zatem do zapoznania się ze szczegółami zaprezentowanej oferty. Jeśli wykonywany dach ma wyglądać wyjątkowo i być przy tym szczelny, należy zawsze skorzystać z pomocy profesjonalisty. Skorzystanie z doświadczenia i wiedzy ekspertów to zawsze rozsądna decyzja. To ważne, ponieważ układanie wierzchniej warstwy dachu to zbyt duża odpowiedzialność, żeby brać ją na siebie. Brak znajomości podstawowych zasad układania tego rodzaju pokrycia może doprowadzić do bardzo negatywnych konsekwencji.

Specjaliści z firmy Korman zawsze służą fachowym doradztwem i chętnie odpowiedzą na pytania, a także przedstawią optymalne, dostępne rozwiązania. Decydując się na wykonanie pokryć dachowych w firmie Korman, można być pewnym kompleksowego podejścia, które obejmuje profesjonalną obsługę i doradztwo, wykonanie blach do pokryć dachowych, dostarczenie najwyższej jakości produktów i usługę fachowego montażu. Choć sam montaż nie należy do trudnych, to decydując się na fachową usługę, można mieć gwarancję szczelności, estetycznego wyglądu, właściwej termoizolacji i izolacji akustycznej. Z rozwiązań oferowanych przez Korman skorzystały setki klientów, którzy cenią sobie wysoką jakość w dobrej cenie. Cenimy ich ze względu na przyjemną współpracę i pamięć, jaką dla nas mają. Klienci, którzy skorzystali z usług Korman, są zadowoleni z wykonanych dla nich prac. Bez wątpienia warto do nich dołączyć!