Elewacje wentylowane to idealne rozwiązanie do wszelkiego rodzaju domach mieszkalnych, budynków biurowych, obiektach przemysłowych, budynków użyteczności publicznej i infrastruktury komunikacyjnej. Nowoczesne fasady wentylowane są bardzo trwałe, i stanowią doskonały sposób zarówno na ocieplenie budynku, jak i na poprawę jego estetyki.

Elewacje wentylowane konstruuje się przy użyciu warstwy izolacyjnej, szczelnie przylegającej do ściany oraz okładziny zewnętrznej, która stanowi ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Pomiędzy płytami powstają szczeliny wentylacyjne, które umożliwiają swobodnych przepływ powietrza. Dzięki temu elewacje wentylowane umożliwiają ścianom oddychanie, co obniża ryzyko kondensacji pary wodnej, pozwala usuwać wilgoć, eliminując powstawanie grzybów i pleśni w budynku, a do tego zapewnia stałą temperaturę. W dodatku ten typ elewacji umożliwia przeniesienie tzw. punktu rosy ze ściany właściwej budynku na powierzchnię izolacji cieplnej, która jest stale wentylowana poprzez swobodnie przypływające powietrze pomiędzy warstwą ocieplenia i tyłem płyty okładzinowej, wykonanej z różnych materiałów. Usuwanie wilgoci sprzyja utrzymaniu optymalnej temperatury w trakcie sezonu grzewczego, z kolei latem naturalny ruch powietrza sprawia, że budynek zbytnio się nie nagrzewa. Tym samym z pomocą elewacji wentylowanej możliwe jest osiągnięcie korzystnych parametrów ciepła. Parametry termoizolacyjne to jednak nie wszystko. Elewacje wentylowane, dzięki swojej konstrukcji poprawiają też parametry budynku w zakresie izolacji akustycznej, podnosząc komfort pracy lub życia. Niewielkie odchylenia wilgotności i temperatury w konstrukcji nośnej, ochrona przeciwpożarowa, trwała i bezpieczna eksploatacja, wytrzymałość to tylko część z zalet rozwiązania proponowanego przez firmę Korman.

Ponieważ jedną ze specjalizacji firmy Korman są systemy elewacyjne, to każdy klient może z pomocą specjalistów dopasować idealne rozwiązanie na miarę swoich potrzeb i oczekiwań. Szeroka gama w zakresie barw, kształtów, grubości, struktur i innych parametrów płyt okładzinowych zapewniają wspaniały efekt wizualny całej fasady. Zaproponowane przez Korman elewacje wentylowane spełniają z warunki techniczne wykonania i odbioru elewacji wentylowanych, w zakresie europejskich norm. To sprawia, że są one najlepszym wyborem dla każdego budynku, od budynków mieszkalnych, przez obiekty biurowe i handlowe, po obiekty przemysłowe. Fasady wentylowane, mające szczelinę powietrzną między okładziną elewacyjną a izolacją termiczną, to bez wątpienia coraz popularniejsze rozwiązanie chętnie stosowane zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Można je polecić wszystkim, którzy szukają nowoczesnych rozwiązań zapewniających doskonałą izolację termiczną oraz zdrowy klimat pomieszczeń mieszkalnych i roboczych. Idealne warunki wewnątrz budynku są na wyciągnięcie ręki – wystarczy postawić na elewacje wentylowane z oferty firmy Korman.